Cesty domů 3 - návrat legendy

Hlavním tahounem nejedné televizní stanice je seriál z vlastní produkce, které podle všech indicií sehrávají stále podstatnější roli. Jak se stává poslední roky zvykem, s jejich nasazením po prázdninových pauzách se stále více pospíchá. Cílem těchto předčasných nasazení do vysílání je upoutat pozornost diváků a předběhnout tím konkurenci. Dříve než v dřívější době se na televizní obrazovky vrací i oblíbené cesty domů. Ty si pro letošní návrat připravili i jedno velké lákadlo. Když po třech letech scénáristé přišli s novými postavami, tak ty původní zapadli do pozadí či úplně v seriálu přestali figurovat. Nyní po drobné odbočce v ději přichází chvíle pro velký návrat.

Až jsou kriminální případy v podání tohoto seriálu celkem zajímavé, přeci jen jeho silnější stránkou bylo nemocniční prostředí. A do něho se s Rudolfem Bernátem opětovně vrátíme. Seriál se tak částečně vrátí ke svým kořenům, aby uspokojil přání svých diváků. Potkávat se tak budeme s dvěma generacemi postav. Těšit se tak můžeme na pokračování nedořešených vztahů, do nichž začnou promlouvat i staré známé postavy. Vrátíme se tak i k nedořešeným starým ranám, do nichž scénáristé přisypou novou sůl. Na oddělení kardiochirurgie tak opět zavládne rivalita způsobená návratem Bernáta. Tomu se podařilo získat srdce primářky oddělení , což ho vyneslo zpět do sedla. Zkrátka a jednoduše není schopnější kardiochirurga, než je on.

Toho si jsou vědomi všichni na oddělení, avšak najdou se i tací, jimž to vadí. Přeci jen ego takovýchto lidí trpí, když se musí sklonit před slávou legendy. Nové díly Cest domů 3 tak zaručují další várku napínavých příběhu se zamotanými mezilidskými vztahy. V nich samozřejmě nebude chybět i náročné pátrání kriminalistů po další hrozbě ohrožující slušné občany. I když se podařilo bosse podsvětí dostat za mříže, téměř okamžitě jeho místo zaujímá někdo jiný. A možná o dost nebezpečnější. Policejní práce nikdy nekončí a ve chvíli, kdy se podaří useknout jednu hlavu, na jejím místě vyrostou dvě nové. Zločin prostě láká snadnými výdělky stále spoustu podvratných živlů.